Republicans
Rep. Virginia Foxx, North Carolina (Chair)
Rep. Joe Wilson, South Carolina (Vice Chair)
Rep. Duncan Hunter, California
Rep. David P. Roe, Tennessee
Rep. Glenn "GT" Thompson, Pennsylvania
Rep. Tim Walberg, Michigan
Rep. Brett Guthrie, Kentucky
Rep. Todd Rokita, Indiana
Rep. Lou Barletta, Pennsylvania
Rep. Luke Messer, Indiana
Rep. Bradley Byrne, Alabama
Rep. David Brat, Virginia
Rep. Michael D. Bishop, Michigan
Rep. Glenn Grothman, Wisconsin
Rep. Elise Stefanik, New York
Rep. Rick W. Allen, Georgia 
Rep. Jason Lewis, Minnesota
Rep. Francis Rooney, Florida
Rep. Paul Mitchell, Michigan
Rep. Tom Garrett, Jr., Virginia
Rep. Lloyd K. Smucker, Pennsylvania
Rep. A. Drew Ferguson, IV, Georgia
Vacancy           

 

Democrats
Rep. Robert C. “Bobby” Scott
(Ranking Member), Virginia
Rep. Susan A. Davis, California
Rep Raul M. Grijalva, Arizona
Rep. Joe Courtney, Connecticut
Rep. Marcia L. Fudge, Ohio
Rep. Jared Polis, Colorado
Rep. Gregorio Kilili Camacho Sablan, Northern Mariana Islands
Rep. Frederica S. Wilson, Florida
Rep. Suzanne Bonamici, Oregon
Rep. Mark Takano, California
Rep. Alma S. Adams, North Carolina
Rep. Mark DeSaulnier, California
Rep. Donald Norcross, New Jersey
Rep. Lisa Blunt Rochester, Delaware
Rep. Raja Krishnamoorthi, Illinois
Rep. Carol Shea-Porter, New Hampshire
Rep. Adriano Espaillat, New York

 


Subcommittee on Early Childhood, Elementary, and Secondary Education

Todd Rokita, Indiana (Chairman)
Duncan Hunter, California
David P. Roe, Tennessee
Glenn "GT" Thompson, Pennsylvania
Luke Messer, Indiana
David Brat, Virginia
Tom Garrett, Jr., Virginia

Jared Polis, Colorado (Ranking Member)
Raúl M. Grijalva, Arizona
Marcia L. Fudge, Ohio
Suzanne Bonamici, Oregon
Susan A. Davis, California            
Frederica S. Wilson, Florida        


Subcommittee on Higher Education and Workforce Development

Brett Guthrie, Kentucky (Chairman)
Glenn "GT" Thompson, Pennsylvania
Lou Barletta, Pennsylvania
Luke Messer, Indiana
Bradley Byrne, Alabama
Glenn Grothman, Wisconsin
Elise Stefanik, New York
Rick W. Allen, Georgia
Jason Lewis, Minnesota
Paul Mitchell, Michigan
Tom Garrett, Jr., Virginia
Lloyd K. Smucker, Pennsylvania

Susan A. Davis, California (Ranking Member)
Joe Courtney, Connecticut
Alma S. Adams, North Carolina
Mark DeSaulnier, California
Raja Krishnamoorthi, Illinois
Jared Polis, Colorado
Gregorio Kilili Camacho Sablan, Northern Mariana Islands
Mark Takano, California
Lisa Blunt Rochester, Delaware
Adriano Espaillat, New York


Subcommittee on Workforce Protections

Bradley Byrne, Alabama (Chairman)
Joe Wilson, South Carolina
Duncan Hunter, California
David Brat, Virginia
Michael D. Bishop, Michigan
Glenn Grothman, Wisconsin
Elise Stefanik, New York
Francis Rooney, Florida
A. Drew Ferguson, IV, Georgia

Mark Takano, California (Ranking Member)
Raúl M. Grijalva, Arizona
Alma S. Adams, North Carolina
Mark DeSaulnier, California    
Donald Norcross, New Jersey
Raja Krishnamoorthi, Illinois
Carol Shea-Porter, New Hampshire


Subcommittee on Health, Employment, Labor, and Pensions

Tim Walberg, Michigan (Chairman)
Joe Wilson, South Carolina
David P. Roe, Tennessee
Todd Rokita, Indiana
Lou Barletta, Pennsylvania
Michael D. Bishop, Michigan
Rick W. Allen, Georgia
Jason Lewis, Minnesota 
Francis Rooney, Florida
Paul Mitchell, Michigan
Lloyd K. Smucker, Pennsylvania
A. Drew Ferguson, IV, Georgia

Gregorio Kilili Camacho Sablan, Northern Mariana Islands(Ranking Member)
Frederica S. Wilson, Florida
Donald Norcross, New Jersey
Lisa Blunt Rochester, Delaware
Carol Shea-Porter, New Hampshire
Adriano Espaillat, New York
Joe Courtney, Connecticut
Marcia L. Fudge, Ohio           
Suzanne Bonamici, Oregon


Note: Additional information about subcommittee assignments will be provided at a later date.